Persze nem a mostani Indexét, hanem még a 2014-es verzióét, amelyik megírta, hogy Áder János állítólag katonakorában azért volt fogdán, mert részegen lövöldözött.
A rendszerváltás egyik mellékalakja, aki talán lehetett volna külügyminiszter is, de a Magyar Narancs egyik alapítójaként jobban érdekelte a médiacsinálás, aztán a filmezés. Az elmúlt hónapokban a ferencvárosi önkormányzati lap körüli botrány miatt találkozhattunk a nevével, pedig sok más miatt jóval érdekesebb személyiség: írt könyveket, végigutazta a világot Szarajevótól Tokióig. "Ha egy hatalom leválthatatlan, ha felvásárolhatja az ellenzékét, ha új feudális osztályt épít ki, arra sok szó van, de a mohóság bírja csak a nyomdafestéket" – mondja az Orbán-rendszerről. HVG-portré.
Nem viselkedhetünk úgy, mint a kormányon lévő Fidesz; a konfliktusokba pedig akkor is bele kell állni, ha úgy tűnik, az ellenzék egymással civakodik – véli Baranyi Krisztina, Ferencváros független polgármestere.
Szerdán dönt a ferencvárosi közgyűlés a helyi lap sorsáról, miután kirúgták a főszerkesztő Vágvölgyi B. Andrást. Az egész szerkesztőség felmond, ha a döntést nem másítják meg. Veszélyben van egy ferencvárosi kávézó is.
Hibázott a szerződés aláírásakor - mondta lapunknak Vágvölgyi B. András, a ferencvárosi 9 Magazin május 27-én előzetes értesítés nélkül kirúgott főszerkesztője. Vágvölgyi kirúgása mögött azonban helyi politikai játszma van: beszámolók szerint Ferencvárosban az ellenzéki pártok képviselői minden létező módszerrel igyekeznek akadályozni Baranyi Krisztina polgármester munkáját, miközben az is csípte a szemüket, hogy a kerületi lap nem jelentetett meg munkájukat méltató írásokat.
Baranyi Krisztina szerint a ferencvárosi médiában ugyanaz játszódik le, ami korábban a Népszabadságnál, az Indexnél, illetve az Origónál történt korábban.
A közpénz az közpénz, a köztulajdon köztulajdon, közpénzből, köztulajdonban lévő lapban politikai tábort egyoldalúan nem „endorszálunk”. Ezt a kirúgott főszerkesztő is tudta, és mégis tette, írja Révész Sándor. Vélemény.
Baranyi Krisztina polgármester szerint „Ferencvárosban most ugyanaz történik kicsiben, mint ami a Népszabadsággal, az Indexszel, korábban az Origóval történt meg nagyban.”
A címben jelzett dátum nemcsak az első szabad október huszonhárom, de az ország államformája is ezen a szimbolikus napon változott meg. Szűrős Mátyás kommunista politikus, KB-, PB-, etc. tag, az országgyűlés akkori elnöke, ekképpen ideiglenes köztársasági elnök, volt moszkvai nagykövet a Parlament erkélyéről mondott beszédben hirdette ki a Nemzeti Kerekasztal-tárgyalások egyik sarkalatos eredményét, az államforma megváltozását. Népköztársaságból köztársasággá. Ugyanekkor egy irodalomtörténész öngyilkos lett.